šablona_titulní_foto

GRILOVACÍ MARINÁDY

Grilovací marinády jsou neodmyslitelnou součástí grilování a Češi jsou známí svou láskou k tomuto způsobu přípravy jídla. Proto jsme pro Vás připravili seznam těch nejlepších domácích marinád určených pro grilování! Některé jsou ideální pro maso, zatímco jiné skvěle ladí se zeleninou či sýry. Všechny recepty na grilovací marinády jsou snadné a rychlé.

Maso by mělo být vždy marinováno několik hodin před grilováním (ideálně přes noc) v lednici.            Před samotným grilováním maso vyndejte z lednice o chvíli dříve, aby se vyhnulo teplotnímu šoku. Samotnou marinádu nevylévejte, ale použijte ji k potírání masa během grilování.

Jak dlouho marinovat maso?
Na to není jednoznačná odpověď, protože každé maso potřebuje jinou dobu marinování. Obecně platí, že masu nikdy neublíží delší doba marinování. Ryby obvykle stačí marinovat 30-40 minut, vepřové maso nejméně 12 hodin, hovězí maso minimálně 24 hodin a drůbež alespoň 2 hodiny. Zeleninu není nutné marinovat, spíše ji můžete okořenit nebo potírat marinádou přímo na grilu. Marinované maso uchovávejte v lednici.

1 Medovo-hořčičná marináda
Tato marináda je ideální pro maso, zejména kuřecí a vepřové. Na přípravu budete potřebovat půl hrnku medu, čtvrt hrnku dijonské hořčice, lžičku hořčičných semínek, 2 stroužky prolisovaného česneku,          2 lžičky soli, šťávu z 1 citronu a 2 lžíce olivového oleje. Všechny ingredience smíchejte a naložte            do marinády maso.

2 Řecká marináda „Moschári“
Tato marináda je inspirovaná řeckou kuchyní a skvěle ladí s masem. Pro přípravu smíchejte 1 kelímek řeckého jogurtu, 2 stroužky česneku, 1 lžíci mleté červené papriky, 1 lžíci oregana, petrželku, sůl, pepř, citronovou šťávu a cayenské papričky. Tato marináda je ideální pro kuřecí maso.

3 Brazilská marináda (pivní marináda)
Skvěle se hodí k vepřovému masu, zejména k vepřovým kotletám a krkovici. Smíchejte 150 ml piva,        3 lžíce kečupu, 3 prolisované stroužky česneku, cibuli, chilli, cukr, černý pepř, sůl a balsamikový ocet. Přidejte čerstvé bylinky a vše smíchejte. Tato marináda dodá masu výraznou chuť.

4 Sladko-pálivá marináda „Sweet Chilli“
Jde o výbornou kombinaci sladkého a pikantního. Smíchejte rajčatový protlak, česnek, chilli, med, sójovou omáčku, worcestershire omáčku, bylinky a skořici. Výborně ladí s kuřecím masem.

5 Barbecue (BBQ) marináda
Dobře známá a velmi výrazná marináda snad ke každému druhu masa. Smíchejte rajčatové pyré, cibuli, česnek, olej, ocet, cukr, koření a sójovou omáčku.

6 Marináda na grilovanou zeleninu
Pro zeleninu připravte marinádu z oleje, česneku, bylinek, cibule a citronové šťávy. Tato kombinace dodá zelenině výraznou chuť a aroma.

7 Marináda na sýry
Marináda na sýry je ideální pro grilování hermelínu, halloumi nebo fety. Smíchejte olivový olej, česnek, papriku, bylinky a pepř.

8 Grilovací marinády na ovoce
Ovoce lze také grilovat a dodat mu tak zvláštní chuť. Marinádu na jablka připravte z medu, česneku, citronové šťávy a soli. Banány marinujte v medu a whisky. Ananas marinujte v medu, česneku a soli.

9 Bylinková marináda
Bylinková marináda je ideální pro ryby. Smíchejte bylinky, víno, sůl, pepř a citronovou šťávu.

10 Curry / kari marináda s jogurtem
Kari marináda s jogurtem je exotická a pikantní. Smíchejte jogurt, kari koření, papriku, citronovou šťávu, olej, sůl a zázvor. Skvěle ladí s kuřecím masem.

11 Jogurtová marináda
Jemná marináda je ideální pro jakékoliv maso. Smíchejte jogurt, olej, kečup, papriku, bazalku, sójovou omáčku a sůl.

12 Chimichurri marináda
Chimichurri marináda pochází z Argentiny a skvěle se hodí k hovězímu masu. Smíchejte olej, ocet, bylinky, česnek, chilli, kmín, sůl a pepř. Tato marináda dodá masu výraznou chuť.

13 Exotická Huli Huli marináda
Huli Huli marináda je havajská a skvěle ladí s kuřecím masem. Smíchejte ananasový džus, sójovou omáčku, kečup, cukr, ocet, zázvor, česnek a chilli. Tato marináda dodá masu exotickou chuť.

Sdílejte
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email