šablona_titulní_foto

MALOVÁNÍ

Při malování pokojů je důležité vědět, na co si dát pozor a jakých chyb se vyvarovat, abyste dosáhli          co nejlepšího výsledku. Ať už jste se rozhodli malovat sami, abyste ušetřili peníze nebo prostě hledáte způsob, jak strávit volný čas kreativně, následující tipy vám pomohou vyhnout se běžným problémům.

1. „To se nezašpiní“ – Nebezpečí podcenění přípravy
Nikdo nechce, aby se při malování zničil nábytek nebo zašpinila podlaha. Klíčem k úspěchu je dobrá příprava. Odneste co nejvíce nábytku z místnosti a zbytek důkladně zakryjte. K tomu poslouží ochranné fólie, které lze levně koupit. Podlahu chraňte rozloženými kartony, které seženete třeba v supermarketu. Vše pevně zafixujte lepící páskou. Nezapomeňte oblepit okraje oken, dveří a stropů malířskou páskou, aby výsledek nebyl nejednotný.

2. „Už můžu začít malovat?“ – Neopomíjejte opravy stěn
Než začnete malovat, zkontrolujte stěny a opravte všechny díry, praskliny a oděrky. Menší defekty zvládnete sami s trochou tmelu nebo malty. U větších prasklin je lepší poradit se s odborníky. Zvažte také, zda není potřeba odstranit staré vrstvy nátěrů nebo použít penetrační nátěr pro lepší přilnavost barvy.

3. Výběr správné barvy a její množství
Výběr správné barvy je zásadní. Na trhu je mnoho typů, od akrylátových po disperzní a může být obtížné se v nich vyznat. Poradit se s odborníkem při nákupu barvy není ostuda. Stejně tak je důležité správně odhadnout množství barvy. Mějte na paměti, že většina místností vyžaduje více než jednu vrstvu nátěru.

4. Váleček nebo štětec?
Pro malování větších ploch se obvykle používá váleček, který ale může na starších nátěrech způsobit problémy. V takových případech může být lepší volbou štětec, zvláště pro detailní práci okolo okrajů       a rohů. Vyberte si štětec podle potřeby – ploché štětce jsou ideální na větší plochy, zatímco kulaté štětce se hodí na detaily.

5. Trpělivost přináší růže
Spěch při malování se může vymstít. Nechte první vrstvu nátěru dostatečně zaschnout, obvykle alespoň 24 hodin, než nanesete druhou vrstvu. Dbejte na doporučení výrobce ohledně zředění
barvy pro druhou vrstvu.

Malování pokoje může být náročné, ale s dobrou přípravou a správným přístupem můžete dosáhnout skvělých výsledků. Pamatujte si, že kvalitní výsledek je otázkou nejen správně vybrané barvy a nástrojů, ale také pečlivé přípravy a trpělivosti během celého procesu.

Navštivte naše prodejny a objevte široký sortiment produktů pro malování.

Sdílejte
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email