Nejoblíbenější vánoční stromek? Kavkazská jedle

14. prosinec 2018

Vánoce jsou téměř za rohem. Někteří již stromek doma mají, jiní se na to teprve chystají. Pokud volíte umělý vánoční stromek, pak není o čem. Ti, kteří preferují živé vánoční stromky, čím dál častěji sahají po kavkazské jedli.

Nejoblíbenější vánoční stromek? Kavkazská jedleNejoblíbenější vánoční stromek? Kavkazská jedle

Na český trh se kavkazské jedle dostaly teprve před pár lety. Jejich prodeje ale meziročně rostou o desítky procent. Ani letos tomu nebude jinak. Zkrátka a dobře se z kavkazské jedle stává nejoblíbenější vánoční stromek v našich domácnostech. Proč je tomu tak?

Na co se zaměřit při výběru stromku

Důležité je nejen to, zda se vám stromek líbí, ale měly by vás zajímat také další informace. Přeci chcete, aby vám stromek vydržel alespoň do Tří králů. Měl by vás mimo jiné zajímat původ stromku, doba kdy byl seříznut a jak se s ním zacházelo.

Ne vše u prodejců dozvíte. Můžete si ale pomoci i důkladným prohlédnutím. Pokud má strom seschlý a rozpraskaný řez a připadá vám celkově lehký, pravděpodobně mohl být uříznutý velmi brzy. V případě, že si všimnete počínající rezavosti některých větviček, můžete mít jistotu, že stromek dlouho nevydrží. Stromek by měl vypadat zdravě, být zelený, mít čerstvý řez a také by měl být z důvodu většího obsahu vody těžší.

Kromě zmíněných kritérií byste při výběru měli brát ohled také na samotný druh stromku. Právě kavkazská jedle je symbolem dlouhé výdrže. Navíc má dlouhé a husté jehličí, krásně voní a její dominancí je bohatá koruna. Její výška může být zhruba od jednoho metru až přibližně do dvou a půl metru. To zní jako ideální atributy vánočního stromku do každé domácnosti. I proto je kavkazská jedle čím dál oblíbenější.

Jak pečovat o stromek

Stromek stejně jako kterákoliv jiná rostlina potřebuje vodu i po seříznutí. Než ho ale vložíte do kbelíku s vodou, seřízněte jeho patu zhruba o centimetr. Ve vodě by měla být ponořena i kůra stromu. Takto dokáže pojmout až pět litrů vody a zůstane tak dlouho čerstvý a svěží.

Pozor na teplotní šok. Dejte pozor, abyste nepřevezli stromek z venku rovnou do vytopené domácnosti. Jakmile stromek zažije teplotní šok, pak je jeho cesta k záhubě velmi rychlá. Ideálně jej postupně připravujte na přechod ze zimy do tepla, například od balkonu přes garáž, nechladnější místnost v bytě až na své místo. Teplotní šok dokáže zahubit i stromek v květináči. Neměli byste tedy spoléhat ani na to.

A co vy, jaký máte vánoční stromek?