Začínáme s grilováním: Jak vybrat správný gril

28. květen 2018

Grilovací sezóna nám pomalu ale jistě začíná. Jste v grilování začátečníci nebo se chystáte pořídit si nový gril? A který typ byste měli zvolit, na dřevěné uhlí, plynový gril nebo elektrický? Pojďme se podívat na výhody a nevýhody jednotlivých typů grilů. Určitě vám to pomůže s následným výběrem toho pravého.

Začínáme s grilováním: Jak vybrat správný grilZačínáme s grilováním: Jak vybrat správný gril

Proč grilujeme

Grilování je u nás v České republice velmi oblíbenou činností. S prvním jarním sluncem už spousta Čechů žhaví grily a připravuje nejrůznější steaky, ryby, křidýlka, hermelíny i zeleninu. A přestože to na první pohled nevypadá, nejde jen o jídlo. Grilování totiž sbližuje. Pro mnoho lidí je to synonymem oslav přicházejícího léta, rodinné pohody a v neposlední řadě také opravdovou vášní. Ten, kdo umí obsloužit gril od rozžhavení až po servírování skvělých jídel, má vždy obdiv všech zúčastněných.

Oheň, plyn nebo elektřina?

Zjednodušeně existují tři hlavní druhy grilů - na dřevěné uhlí, plynové a elektrické. Každý má své výhody i nevýhody. Nelze jednoznačně říci, který je nejlepší a na které uvaříte nejlépe. Ale můžeme vám vyjmenovat jednotlivé výhody a nevýhody, a to vám pak může pomoct s výběrem toho nejvhodnějšího právě pro vás.

Ohněm to začalo

Grilování tak, jak ho známe dnes, začalo nejdříve scházením lidí kolem ohně. Klasická ohniště postupně nahradily grily na dřevěné uhlí. Grily na dřevěné uhlí můžou být klasické, kulové s poklopem nebo například pevně vestavěné s komínem přímo na zahradě.

Říká se, že se nic nevyrovná praskání ohníčků a kouřové vůně, kterou natáhne maso grilované na dřevěném uhlí. S tím musíme souhlasit. Dokonalou grilovací atmosféru zažijete hlavně s pravým ohněm.

Naopak grily na dřevěné uhlí jsou náročnější na provoz. Potřebujete mít vždy dostatek dřevěného uhlí či briket a po každém grilování musíte vyčistit rošt. Navíc při grilování nad ohněm odkapává z masa tuk přímo do ohně a tam se přepaluje, což nepatří mezi nejdravější záležitosti. Za největší nevýhodu pak považujeme nemožnost regulace tepla. Jste jednoduše závislí na tom, jak žhavé uhlí máte. Regulovat můžete pouze přívod vzduchu, máte-li k dispozici poklop.

Gril na dřevěné uhlí potřebuje zdatného grilmástra, který dokáže rozdělat oheň a následně ho udržovat i během grilování. Pro rozdělání ohně existuje mnoho tekutých i pevných podpalovačů a další pomůcky. Je tedy při pořizování takového grilu nutné počítat i s náklady na další tyto pomůcky.

Plyn - nejlepší přítel kuchaře

Plynové grily zažily v nedávné době obrovský bum. Grilování na plynových grilech je totiž velmi snadné a nenáročné na údržbu. Často jsou postaveny tak, že nad hořáky jsou umístěny lávové kameny, které se díky plamenu rozžhaví a sálají teplo, na kterém se pak griluje.

Asi největší výhodou plynových grilů je možnost regulace plamenu. Grilované pokrmy tak nespálíte a můžete je nejprve prudce ogrilovat, a poté na mírném plameni přikryté víkem dodělat jako v troubě. Těch možností u plynových grilů je více. Většina z nich je totiž vybavena přídavným hořákem pro přípravu omáček a sosů.

Oceníte taky snadné zapálení a okamžitou možnost grilování, což je stejné jako u běžného plynového sporáku. Další výhodou je vanička, kam stéká tuk z masa, tím pádem se nepřepaluje a nevznikají nezdravé látky. Údržba je také velmi jednoduchá, stačí vždy jen očistit rošt, případně vyměnit plynovou bombu.

Nevýhodou je jak jinak než absence reálného ohně, případně náročnější přemist'ování grilu. Většina z nich je ale vybavena kolečky, což přesun zjednodušuje.

Elektrické grily i na doma

Do poslední hlavní kategorie patří grily elektrické, které se vyrábí jak s hladkým povrchem, tak s proužky nebo s roštem a spirálou pro typický vzhled grilovaného masa.

Mezi výhody elektrických grilů patří odvod šťávy z grilovací plochy do nádoby, možnost grilování například i na balkoně nebo přímo v kuchyni. Rovněž jako u plynových grilů máte možnost regulace tepla. Také se vyrábí verze příklopným víkem, které umožňuje grilováni z obou stran zároveň.

Nevýhodou elektrických grilů je nutnost přívodu elektrické energie, omezená plocha (elektrické grily bývají zpravidla menší velikosti) a samozřejmě také absence kouřového aroma v grilovaných pokrmech.

Nezapomeňte na správnou výbavu

Všechny typy grilů spojuje jedno, výbava grilmástra. Každý grilmástr by měl vlastnit grilovací kleště, zástěru a také další pomůcky - třeba formu na rybu, mašlovačku a další pomůcky, které vám pomohou připravit ty nejchutnější pokrmy.

Tak už máte vybraný ten správný typ grilu? Pochlubte se nám fotkou v komentářích na naší stránce na Facebooku.