Palety

11. září 2019

Vážení obchodní přátelé,


jak jste jistě zaznamenali, od 1. 5. 2019 jsme začali s důkladnou evidencí obalů a jejím měsíčním účtováním. Bohužel ne vše, proběhlo bez chyb. Některé vznikly na naší straně, některé při potvrzování obalových listů při vykládkách. Abychom do budoucna předešli případným neshodám, věnujte prosím pozornost níže popsanému postupu při potvrzování obalového listu.


1)      Při každé vykládce je řidič povinen předložit obalový list k potvrzení a dopsání počtu vracených obalů. Pokud řidič nemá, ihned prosím kontaktujte svého obchodního zástupce.


2)      Každý typ obalu má svůj sloupec. Ve sloupci TAM je zapsán počet obalů (palet), které jsou použité při aktuálním závozu. Sloupec ZPĚT vyplňuje zákazník, podle toho kolik skutečně vrací. POZOR, je důležité vyplnit i v případě, že paleta zůstává na autě a zboží se skládá rovnou z něj. Zkontrolujte si proto, zda zboží bylo na autě zabalené na paletě nebo ne. Pokud nic nevracíte, sloupec proškrtněte.


3)      Nepotvrzujte obalový list, dokud nevyplníte počet a typ vrácených obalů. Nenechávejte vypsání vrácených obalů na řidiči.


4)      Sloupec STAV - zobrazuje stav obalů včetně aktuálního závozu. Pokud je stav záporný, máme od Vás obaly navíc.


5)      Palety budeme účtovat od 5-ti kusů celkem včetně plastových palet.


6)      Účtujeme stav k poslednímu dni v měsíci.


7)      Vzor obalového listu zde.


Děkujeme za pochopení
M.A.T. Group, s.r.o.