Wide product
range

Our assortment includes more than 16 000 items. Most of them are for our customers exposed in our showroom.

Customer
service

All our employees are expertly educated to take a professional care about our customers and their requests.

Warehouse
and availability

Our warehouse area currently occupies 30 000 m2. We try to keep all our products constantly available.


Wholesale

News

BAZAR na prodejně Zábělská.

BAZAR na prodejně Zábělská.
7. listopad 2019

Bazar na Zábělské stále pokračuje.  Využijte termíny bazaru: 14.11., 21.11., 28.11., 5.12. a přijďte si nakoupit naše nabízené zboží se slevou. Bazarové zboží je plně funkční, ale je vyřazeno z běžného prodeje např. kvůli poškozenému obalu.  Těšíme se na Vás!


Provoz prodejny v Zábělské ulici nepřerušen!

Provoz prodejny v Zábělské ulici nepřerušen!
6. listopad 2019

Vážení zákazníci, aktuálně pracujeme na zlepšení prodejny v Zábělské ulici. Omlouváme se za zhoršené podmínky nakupování. Provoz je však nepřerušen!! Těšíme se na vás! Tým M.A.T.


Velkoobchodní leták

25. říjen 2019

Vážení zákazníci, je pro vás připraven velkoobchodní leták na listopad 2019. Platnost: od 4. 11. do 21. 12. 2019. Heslo pro přihlášení do letáku, získáte od svého obchodního zástupce. Přihlášení zde .Wholesale

M.A.T. Group is a leader wholesale company in the market segment of hardware, garden products, household products and stoves. Our main customers are specialized retail stores and DIY store chains. At the moment we have more than 1 000 customers. For these customers we publish a wholesale leaflet once a month that includes product offers for advantageous prices. Our main target are the best services and fully satisfied customers. We are continually working on the value increase of the company name M.A.T. Group. However a fast success is not desired, we insist on a sustainable and innovative growth in favour of our employees, customers and business partners.