2021

Ohlédnutí za rokem 2021 aneb mise „od srdce k srdci“ splněna

Již leta víme, že nám dělá radost pomáhat, a tak jsme se tento rok věnovali projektu „od srdce k srdci“. Společně s našimi sportovními partnery, kterými jsou házenkářský klub Talent Plzeň a fotbalový klub Viktoria Plzeň, jsme dokázali vytvořit úsměv na tváři těm, co si to nejvíce zaslouží.

Na začátku byl kalendář, který jsme vytvořili za účelem podpory organizací Centrum Hájek, ProCit, TJ Sokol Lhůta a (nadace?) „Bojujeme za Zdendu“. Snahou kalendáře bylo dostat lidem do povědomí, jak je důležité pomáhat organizacím, které se věnují dětem s trvalým postižením, dětem s autismem, tělesně postiženým sportovcům ve stolním tenise a Zdendovi, který se snaží bojovat se zákeřnou nemocí ALS.

Právě pro Zdendu se povedlo uspořádat již 2. charitativní běh „Za Zdendu“, díky kterému se povedlo vyběhat 87.157,- Kč. Peníze Zdendovi pomáhají hradit jeho životní potřeby, rekonstrukci bytu, rehabilitační pomůcky a potřebné výdaje, které nelze z důchodové výplaty zaplatit.

Jako každý rok, tak i letos v červenci jsme se stali příznivci Českého poháru ve stolním tenise vozíčkářů a poskytli klubu TJ Sokol Lhůta věcné dary, které pomohly k pořádání tohoto turnaje.

Chladnými nás samozřejmě nenechala ani situace na Moravě, a proto jsme se rozhodli rychle jednat a za pomoci našich zákazníků, partnerů, házenkářů Talent Plzeň, fotbalistů Viktoria Plzeň a hokejistů z klubu Meteor Třemošná jsme odvezli potřebné věci z našeho sortimentu na pomoc Moravě. Při této akci se povedlo odvézt zboží v hodnotě 137.465,- Kč.

Rok se pomalu chýlil ke konci a v našich hlavách zněla stále stejná otázka. „Kdo se netěší na Vánoce a vánoční trhy?“ My se totiž těšili moc, a proto vznikla myšlenka, jak našim zákazníkům zpříjemnit konec tohoto roku plného pandemie. Z myšlenky se stala realita, ve které jsme uspořádali svoje vlastní trhy před prodejnou Lochotínská. A aby to nebyly jen tak nějaké trhy, dali jsme do toho opět kus sebe a připravili M.A.Trhy, které pomáhaly. Organizace Chráněná dílna nám vytvořila adventní věnce, účastník MasterChef Petr Smazal připravil výborné vinné klobásy či polévku a obchod U Lidušky naléval svařáky. U stánku FC Viktoria Plzeň proběhla autogramiáda Davida Limberského. V našem stánku zákazníci mohli zakoupit potřebné zboží pro Centrum Hájek a ProCit a podpořit tak postižené děti. Děkujeme i házenkářům Talent Plzeň, kteří tuto akci přišli podpořit a dětem pod stromeček vybrali mnoho dárků. Jsme šťastný, že se podařil vybrat celý seznam zboží, který sepsaly výše zmíněné organizace.

Pokud je to v našich silách snažíme se podpořit i další projekty. Firemní barvy jste mohli vidět i na cyklistických závodech Fanatik 2021 nebo na rallye závodech, kde se M.A.T. vyjímá na vozu Martina a Františka Končalových.

Děkujeme všem, kdo podporuje myšlenky M.A.T. a těšíme se na plnění našich předsevzetí
do roku 2022.

Používáme technologie, jako jsou cookies za účelem analýzy návštěvnosti, cílené reklamy a zajištění fungování stránek. Více o ochraně osobních údajů.