akce web-2

Připravte se na zimu

Tento článek nabízí základní vychytávky, které by Vám neměly chybět, abyste vyzráli na blížící se zimu a mrazy.

Počasí je posledních pár let naprosto nevyzpytatelné a nikdy nevíme, co nám zima přinese, jestli plískanice a bahno nebo naopak mráz a přívaly sněhu. Ať už tak nebo tak, vždy je lepší být včas připraven na obojí a nenechat se zaskočit vrtochy přírody. Meteorologická zima sice začíná 
1. prosince, ale jak říkali v pranostikách naši předkové, svatý Martin přijíždí 11. listopadu na bílém koni, a tak je už před koncem podzimu čas připravit se na ranní námrazu a případnou sněhovou nadílku.

Jako první přichází začátkem zimy zpravidla ranní mrazíky, které dovedou potrápit především řidiče. Při ranním spěchu do práce nikoho nepotěší zjištění, že auto je pokryté ledem a po ruce není nic lepšího na škrábání, než plastová kartička z peněženky o velikosti kreditky. Včasný nákup speciálních škrabek tak může ušetřit hodně nervů. Na trhu je dnes široká škála různých škrabek, které nezatíží rozpočet a přitom jsou obrovským pomocníkem. Nabídka začíná u obyčejných škrabek z plastu, přes ty, které jsou opatřené gumou nebo navíc smetáčkem a čištění je ještě snazší, až po vychytané nástroje se škrabkou i smetáčkem a s teleskopickou výkyvnou rukojetí opatřenou protiskluzovými úchyty, díky které se dá kompletně očistit auto téměř jakékoliv velikosti. Zimomřiví řidiči si mohou pořídit sady do auta i s rukavicemi, milovníci hor užijí i lopatu do auta.

Námraze na chodníku se dá předejít včasným použitím posypové soli, a když zima postoupí a přece jen napadne vrstva sněhu, je třeba mít připravené nástroje na úklid. Základním pomocníkem jsou klasická hrabla, která se dnes už vyrábí například i v ergonomickém provedení, aby si uklízející šetřil záda, nebo mohou být vybavené kolečky, což odklízení významně usnadní. Nezapomíná se ani na malé děti, které rády pomáhají dospělým v jejich činnosti a rodiče jim mohou koupit malá hrabla nebo lopatky a do práce se zapojí celá rodina. Obyvatelům horských oblastí, kde leží sníh celou zimu a úklid je velmi náročný, se vyplatí investovat do elektrických lopat nebo sněhových fréz.

Používáme technologie, jako jsou cookies za účelem analýzy návštěvnosti, cílené reklamy a zajištění fungování stránek. Více o ochraně osobních údajů.